Degustace vinařství Gotberg v doprovodu s polotvrdým Dvorským kozím sýrem

05.06.2012 23:04

 

7. 6. 2012 v 18h30 proběhne řízená degustace vinařství Gotberg ve vinotéce Petit Cru na Údolní 11, Brno-Střed. V rámci degustace budete mít příležitost ochutnat také náš polotvrdý kozí sýr.

 

Pozvánku na degustaci najdete zde.

 

A ještě před samotnou degustací něco málo o vinařství Gotberg.

Vinařství bylo založeno v roce 2003 v obci Popice na Jižní Moravě, kde hospodaří na 43ha vinic.
V roce 2010 vstoupilo toto vinařství na český trh se svou první produkcí vín ročníku 2009. Tento ročník zaujal hodnotitele na českých i mezinárodních soutěžích, kdy vína z Gotbergu získala pětadvacet ocenění jak na prestižních přehlídkách České republiky, tak na mezinárodních soutěžích v Izraeli, Itálii, v Paříži, Londýně, Bruselu a dalších místech.
Protože je pro vinařství důležité šetrné vypěstování a zpracování jejich hroznů, rozhodlo se v roce 2007 vstoupit do programu ekologického zemědělství. Dále se také podílí na společném česko-rakouském projektu ECOWIN - ochrana přírody ekologizací vinohradnictví.

Vinařství se zaměřuje na tradiční jihomoravské odrůdy jako je Pálava, Tramín červený, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Sylvánské zelené, Rulandské modré, Merlot a Frankovka.

Určitě přijďte ochutnat! Celou degustací vás provede sám sklepmistr Stanislav Málek.